Optimalizace řídících systému vozidla


od roku 2012 se v rámci speciálních projektů zabýváme optimalizací dat v různých řídicích systémech a to hlavně motorů, chlazení a převodovek na základě těchto zkušeností jsme se rozhodli poskytnout tyto služby i ke komerčnímu využití a to hlavně se specializací na Tatru Phoenix!

Specializujeme se hlavně na vozidla TATRA se kterými máme dlouholeté zkušenosti a proto jsme vám schopni nabídnout nejlepší řešení!

Nově provádíme úpravy řídících jednotek celé modelové řady TATRA PHOENIX a to u všech nabízených motorů EURO 3 (PACCAR MX 13;Výkon: 265, 300, 340, 375 kW), EURO 5 (PACCAR MX 13;Výkon: 265, 300, 340, 375 kW)

Zaměřujeme se na individuální optimalizaci dle přání zákazníka (zvýšení a posun kroutícího momentu do nižšího spektra otáček a zvýšení výkonu. Hlavní důraz klademe na snížení spotřeby zde dochází ke snížení o 5 – 15% na 100km.

Dále máme možnost zapojení čtecího zařízení (logeru) do vozidla a tím získat potřebná data pro optimalizaci (zjistíme v jakých podmínkách/režimech vozidlo jezdí) a na základě toho provedeme úpravu softwaru řídící jednotky!

Snížení spotřeby garantujeme o min. 5% v jiném případě vrátíme původní nastavení, původní nastavení řídící jednotky zálohujeme pro případ nutnosti opětovného nahrání. Pouze doporučujeme snížit servisní intervaly o 10% jedná se hlavně o výměnu oleje, vzduchových a palivových filtrů! Taktéž důrazně doporučujeme nepoužívat bionaftu!

Instalace nového softwaru do řídící jednotky je podmíněna dobrým stavem vozidla, proto provádíme před samotnou úpravu diagnostiku stavu vozu!

Investice, která se vám vyplatí

Úprava softwaru, která vede k optimalizaci kroutícího momentu a výkonu, lze dosáhnout úsporu provozních nákladů v rozmezí 5-15%. Ovšem kýžený efekt je také závislý na mnoha aspektech, jako je styl jízdy řidiče, velikost nákladu i profil trasy. I při nejnižší možné úspoře se investice do úpravy vrátí společností již během několika měsíců (při nájezdu 100 000km/rok a průměrné spotřebě 30l je to minimální úspora 42tis. Kč za rok!)

Na úpravu poskytujeme roční záruku a měsíční zkušební dobu, po kterou je možno doladit parametry a docílit tak konkrétního výsledku. V případě nespokojenosti vrátíme cenu úpravy a nainstalujeme zpět původní software!

 

Snížíme vám náklady na provoz vašich vozidel TATRA PHOENIX minimálně o 5%, pokud nedosáhneme slíbeného výsledku vrátíme vám zdarma původní nastavení!